Bukowina Tatrzańska to wybitne uzdrowisko termalne

Wśród wielu miejscowości wypoczynkowych w Tatrach (w internecie poszukaj dodatkowy informacji) największą popularnością cieszą się te osady, z których bez problemu można wyruszyć na liczne szlaki turystyczne, prowadzące po górach, lub szczycące się dodatkowymi atrakcjami, takimi jak infrastruktura sportowa lub rozrywkowa. Z pewnością godną uwagi pozostaje Bukowina Tatrzańska, w której na gości czeka dość luksusowa noclegowa propozycja (w internecie szukaj pod hasłem: Noclegi Bukowina Tatrzańska), oraz ośrodki oferujące leczenie i regenerację biologiczną za pomocą wód termalnych.

Z odwiertu w Bukowinie pobiera się wodę nisko zasadową o zawartości chloru, sodu, siarki, chromu, magnezu i wapnia, która z uwagi na swoje właściwości fizykochemiczne wywiera korzystny wpływ na organizm człowieka. Ta szczawa stosowana bywa zarówno w uzdrowiskach, jak i w ośrodkach typu SPA. Można ją zarówno pić, jak i stosować na skórę podczas kąpieli lub różnorodnych zabiegów upiększających i leczniczych. W tym luksusowym kurorcie na gości czeka parę ośrodków znanych z leczenia wodą mineralną. W sanatorium do usług klientów pozostają liczne baseny z atrakcjami dla dzieci, zjeżdżalniami i saunami, medycy oferujący zabiegi lecznicze związanie z fizjoterapią, kąpielami i masażami, oraz gimnastyką korekcyjną i rehabilitacją.

Do terapii wykorzystuje się tu w dużej mierze dary natury, takie jak woda, błoto, światło i ciepło. Lekarz prowadzący dobiera odpowiednie zabiegi, oraz pomaga ustawić dietę, a efekty terapii dodatkowo wzmacnia wysiłek fizyczny na świeżym, górskim powietrzu. W ośrodkach SPA oferowane są turnusy upiększające, podczas których goście poddają się szeregowi intensywnych zabiegów regeneracyjnych, takich jak maseczki, peelingi, masaże i kąpiele. Ponadto na miejscu można skorzystać z usług kosmetycznych, oczyszczając skórę, farbując włosy czy robiąc sobie manicure. Po tak pełnym atrakcji weekendzie wypoczywający wrócą do domów upiększeni i z nowymi pokładami energii. Oprócz standardowych usług, typowych dla tego typu ośrodków, w trakcie procedur stosuje się bukowińską wodę mineralną, a wieczorki urozmaicają spotkania z kulturą góralską. Dla turystów, którzy wykupią tu sobie noclegi, Bukowina Tatrzańska okaże się znakomitym miejscem do podleczenia organizmu, oraz nabrania piękności i energii. Część z oferowanych tu zabiegów leczniczych i kosmetycznych korzysta z zasobów leczniczej wody mineralnej z lokalnego ujęcia.

Dodaj komentarz