Cała masa przygód w Dębkach

Dębki to niewielka osada turystyczna, położona w województwie pomorskim, w gminie Krokowa. Miejsce to szczególnie polecane jest na wakacyjne wyprawy, dla osób ceniących naturę i spokojną atmosferę. Pobyt w tym miejscu, dostarcza wielu wspaniałych emocji oraz okazji do radości. Baza noclegowa opiera swoją ofertę o niezwykłą różnorodność i niewygórowane ceny (noclegi Dębki). Pokój można wynająć w nowoczesnym ośrodku wypoczynkowym, jak i w zabytkowej chałupie rybackiej. Wszystko by czas urlopu stał się wyjątkowy.

Kurort niewątpliwie urokliwy, zapewnia spokojny wypoczynek, wśród niesamowitego krajobrazu. Osada znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwatu przyrody. Przepływa tędy Piaśnica, czyniąc swój dopływ wspaniałym miejscem na spacery o zachodzie słońca. To czas, który przyniesie nam wiele niezapomnianych chwil. Szukając podobnego klimatu, dobrze jest się wybrać na jeden z trzech szlaków truistycznych przebiegających przez Dębki. Korzystać z tych tras, można pieszo, na rowerze lub podczas przejażdżki konnej. Któż z nas nie marzył o przejażdżce konnej, po piaszczystej plaży? W Dębkach, możemy spełnić tę fantazję.

Wśród ciekawych atrakcji wymienić należy także:

· Plaża – szeroka, choć niezbyt długa, piaszczysta, z częścią przeznaczoną dla nudystów. To jedyne takie miejsce w kraju. Warto wspomnieć też, że część przebiega przez rezerwaty przyrody i łączy się z ujściem Piaśnicy.

· Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej – zbudowany w 1934 roku, zachwyca zwłaszcza odrestaurowanym w 2009 roku ołtarzem, który podczas wojny został zniszczony. Drewniana konstrukcja jest jedną z najpiękniejszych w okolicy

· Chałupa rybacka – wzniesiona przy ulicy Spacerowej, XIX-wieczna konstrukcja, dziś przeznaczona jest na działalność domku letniskowego, który można wynająć

Podczas pobytu, znajdziemy tu o wiele więcej atrakcji. Warto też dodać, ze ciekawa okolica również zachęca do zwiedzania. Najciekawszymi miejscami, które warto odwiedzić są:

· Klasztor Benedyktynek w Żarnowcu- 700 lat tradycji to nie przelewki
· Wieża widokowa w Gniewinie – przepiękna panorama całej okolicy, to dopiero „coś”
· Skansen w Nadole – ukaże nam życie sprzed wieków
· Zamek w Krokowie – jedno z najpiękniejszych muzeów w Polsce

Dębki to osada niebanalna. Podróż w to miejsce, to wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnego urlopu. Noclegi również nie są pospolite i warto spróbować choć na krótki czas się tu zatrzymać.

Dodaj komentarz