Ciekawa opcja na wakacje czyli Łukęcin

Wypoczynek nad morzem od zawsze był czymś bardzo pożądanym i każdego roku znaczna część osób mająca takie możliwości wybierała się nad morze, aby chociaż przez chwilę ochłodzić się w Bałtyku. Ze względu na coraz większe zainteresowanie taką formą relaksu w okresach letnich coraz więcej osób przyjeżdża do miejscowości nadmorskich w celu wypoczynku i rekreacji. Na polskich plażach możemy spotkać rodaków, ale również Hiszpanów, Niemców, Francuzów, którzy ze względu na chęć spędzenia bezpiecznych wakacji przyjechali do Polski.

Coraz więcej Polaków stara się wybierać alternatywy spędzania urlopu na zachodnim pomorzu czyli miejsca, które nie są tak oblegane przez turystów. Jednym z bardzo ciekawych propozycji jest osada turystyczna Łukęcin, która od końca lat 70. do 2005 roku była uważana za miejscowość posiadającą możliwość utworzenia uzdrowiska. Łukęcin ma bardzo specyficzne środowisko naturalne, ponieważ drzewa otaczające osadę są lasem iglastym wydzielającym bardzo specyficzny zapach, który w połączeniu ze zjonizowanych morskim powietrzem świetnie działa na układ oddechowy.

Samo miejsce jakim jest Łukęcin jest godne podziwu. Zadbane ulice razem z przepięknymi kolorowymi domami w środku lasu naprawdę robią wrażenie. Noclegi jakie ma Łukęcin są dobrym pomysłem ze względu na niewielki ruch turystyczny. Łukęcin nie jest standardową miejscowością, ponieważ posiada ona tylko 200 metrów plaży, która z reguły jest za mała na duży ruch turystyczny. Miejsce to upodobali sobie od dawna harcerze, którzy urządzają tutaj obozy harcerskie każdego lata.

Wakacje w Łukęcinie na pewno nas nie zawiodą, a dadzą dużo wypoczynku i relaksu. Koszty noclegów w tym miejscu są z reguły niskie i wynoszą 30 zł za dobę jednak nie jest to standard i ceny mogą ulegać regularnym zmianom. Wybierając się do Łukęcina powinniśmy najpierw zadbać o nocleg rezerwując go z wyprzedzeniem. Pakując się na wyjazd do Łukęcina powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma nic gorszego od nadmiaru bagażu, który z reguły i tak się nie przydaje. Podczas pakowania należy zabierać tylko najpotrzebniejsze rzeczy dzięki temu nasz bagaż będzie lekki i poręczny.

Dodaj komentarz