Navigation Menu+

Busy dojadą wszędzie

Transport w naszym kraju bardzo szybko się rozwija, bo jest coraz większe zapotrzebowanie na przewóz różnych rzeczy oraz ludzi, którzy często pracują, lub uczą się poza miejsce swojego zameldowania.

ona już zabudowa swojego busa. A ty?

Dlatego całkiem opłacalnym przedsięwzięciem stała się zabudowa busów pod przewozy osobowe. Samochody te mogą skutecznie uzupełniać transport publiczny tam, gdzie jest on słabo rozwinięty. Okazało się bowiem, że zabudowa (zobacz więcej) i następnie wynajem busów stały się doskonałą alternatywą dla połączeń autobusowych oraz kolejowych, tym bardziej, że wiele takich regionalnych kursów pociągów osobowych autokarów poznikało z tabel rozkładów jazdy. Tym samym zastąpiła je:

Zabudowa busów na pojazdy osobowe

Bo przecież rynek nie znosi próżni i gdy tylko jest popyt na jakąś usługę, w tym przypadku motoryzacyjny przewóz osób busami, szybko musi pojawić się ktoś kto zaoferuje na nią podaż. Mało tego, okazało się, że wynajem busów jest formą bardzo konkurencyjną komunikacji, gdyż mimo rosnących cen paliw właściciele busów mogą zaoferować bardzo atrakcyjne stawki za przewóz, który dodatkowo odbędzie się w całkiem komfortowych warunkach.

To wszystko zadecydowało o sukcesie takiej formy działalności, jak zabudowa busów. Szybko to też zauważyli włodarze miast, szczególnie tych mniejszych – wynajem busów doskonale uzupełnia transport publiczny dofinansowywany z samorządów.

Dlatego zdecydowali się pomóc, tak aby zabudowa busów z towarowych na osobowe mogła się bez większych problemów rozwijać, zapewniając między innymi miejsca postojowe, przystanki dla pasażerów i przede wszystkim chętnie udzielając koncesji na nowe kursy i połączenia przewozu osób.