Jurgów u styku granic

 W przepięknej górskiej okolicy, położona jest malownicza wioska o nazwie Jurgów. Istniało tu przejście graniczne na Słowację, jeszcze za czasów strefy Schengen. W sezonie wakacyjnym i zimowym są tu czynne najlepsze atrakcje turystyczne. Jedną z takich jest stacja narciarska, znajdująca się praktycznie przy samej granicy. Cieszy się ona sporą popularnością wśród turystów. Obiekt ten jest bardzo obszerny i oferuje liczne trasy zjazdowe. Wśród nich znajdziemy coś dla początkujących (dwie ośle łączki), jak i dla zaawansowanych (niedawno oddaną do użytku czarną trasą). Ta ostatnia ma długość kilometra i jest jedną z lepszych tras w okolicy. Dla tych, którzy chcieliby się podszkolić w dość trudnej sztuce jazdy na nartach, czeka szkoła narciarska. Znajduje się ona na terenie obiektu. W bezpiecznej i miłej atmosferze można skorzystać z prywatnych lekcji, z doświadczonymi trenerami.

Warto wspomnieć o wyciągach orczykowych i czteroosobowych wyciągach krzesełkowych. Liczne punkty usługowe i gastronomiczne są idealnym rozwiązaniem na ciepły posiłek. Natomiast latem Jurgów jest wspaniały miejscem na wycieczki pięknymi szlakami i trasami. Z dala od miejskiego zgiełku z pewnością każdy znajdzie tu swoje miejsce. Miłośnika górskich spacerów z pewnością zachwycą przepiękne krajobrazy. Oprócz malowniczej okolicy możemy podziwiać pozostałości po dawnych młynach – dawniej chlubą tego miejsca. Dzięki nim elektrownia wodna i produkcja sukna działały pełną parą. To wszystko było możliwe dzięki przepływającej tędy górskiej rzece Białce. Niestety liczne powodzie oraz pożary przyczyniły się do degradacji młynów.

Baza noclegowa w Jurgowie () składa się głównie z kwater prywatnych oraz pensjonatów. W sezonie jest ona mocno oblegana z powodu górskiego klimatu i gościnnych gospodarzy. Warto zatem pamiętać o dokonaniu rezerwacji znacznie wcześniej. Noclegi są docenianym miejscem wakacyjnym. Pozytywne opinie przybyszy sprawiają, że miejscowi gospodarze nie narzekają na brak gości. Jurgów jest wspaniałym miejscem na spędzanie wolnego urlopu, czasu czy dłuższego weekendu. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, którzy oczekują dobrej zabawy. Jest to miejsce wielu rozrywek, zwłaszcza na stoku narciarskim zimą. Zarezerwuj swój nocleg już dziś.

Dodaj komentarz