Rowy turystycznie

Rowy to niewielka miejscowość położona w województwie pomorskim, nieopodal Ustki. Pierwsze wzmianki historyczne o tej miejscowości pojawiły się w 1282 roku. Jednak liczne badania archeologiczne, które prowadzone były na tym terenie udowodniły, że już w okresie prehistorycznym teren ten był zamieszkiwany przez ludzi żyjących w osadach. Piękne widoki, a także niedaleka lokalizacja od morza sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną odpocząć od zgiełku i hałasu wielkich miast.

Osoby odwiedzające to miejsce zazwyczaj zatrzymują się na dłużej. Dlatego też władze gminy Ustka, w której to zlokalizowana jest miejscowość Rowy chcąc wyjść naprzeciw wymaganiom turystów zadbały o stworzenie bazy noclegowej gromadzącej funkcjonujące tutaj pensjonaty, domki letniskowe oraz pola namiotowe. Osoby odwiedzające tę miejscowość mogą liczyć na wiele ciekawych atrakcji turystycznych, zarówno na miejscu jak i w pobliskich wsiach oraz miastach.

Zdecydowanie największą atrakcją dla wszystkich turystów są tutejsze plaże. Obiekty te przyciągają zarówno mieszkańców Rowów jak i innych okolicznych miejscowości i miast. Piękne, szerokie i przede wszystkim czyste plaże są odpowiednim miejscem do letniego wypoczynku. Kąpieliska, które znajdują się przy tych miejscach są strzeżone przez wysoko wykwalifikowanych ratowników wodnych, którzy co roku przechodzą przez sieć szkoleń z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Plaża w Rowach dzieli się na dwie części. Jedna z nich to kąpielisko Rowy Zachód, które mierzy około 400 metrów, przy czym na tym obszarze znajdziemy aż cztery zejścia na plażę. Drugim kąpieliskiem są Rowy Wschód, których długość wynosi 200 metrów. Na tej odległości znajduje się tylko jedno zejście na plażę. Plaże te oraz funkcjonujące przy nich kąpieliska w okresie letnim odwiedzane są przez osoby ceniące sobie ciszę i spokój, ponieważ nawet w szczycie sezonu każdy wczasowicz z łatwością może znaleźć odpowiednie miejsce do odpoczywania i zażywania kąpieli słonecznych. Plaże te charakteryzują się również tym, że wraz ze zwiększającą się odległością ze wschodu na zachód stają się one coraz bardziej kamieniste. Plaża zlokalizowana w zachodniej części jest także znacznie węższa od plaży wschodniej.

Dodaj komentarz