Szlaki turystyczne w Dąbkach

Dwie podobne do siebie z nawy nadmorskie miejscowości. Ostatnio opowiadaliśmy Wam o przygodach w Dębkach, a dzisiaj zabieramy Was do położonych nieco dalej Dąbek. Decydując się na wizytę w tej miejscowości można liczyć na szereg atrakcji turystycznych, które czekają na zainteresowanych w tym mieście. Właśnie dlatego są one niezwykle ciekawym miejscem na spędzenie urlopu, czy też wakacji. Ogromną popularnością cieszą się tam zwłaszcza niezwykle atrakcyjne szlaki turystyczne. Do wyboru turyści mają w tym mieście aż dwie możliwości: Koszaliński Szlak Nadmorsk oraz Szlak Zabytków Średniowiecza. Każdy może dobrać tor do swoich upodobań.

Pierwszy z nich przebiega od Dąbkowic przez Dąbki aż do Wicia. Posiada on wiele ciekawych i malowniczych widoków, dlatego ludzie decydują się na skorzystanie z takiej oferty spędzenia wolnego czasu, jeśli znajdą się już w tych okolicach. Takie odcinki sprawiają, że turyści wybierają noclegi właśnie w tym miejscu. Jest to doskonała opcja nie tylko dla starszych osób, ale też i tych młodszych, a chętnie korzystają z niej również całe rodziny. Widać wyraźnie, że warto taki pomysł przetestować na własnym przykładzie, aby przywieźć z wakacji niezapomniane przeżycia.

Drugi szlak rozpoczyna się w Darłowie i biegnie właśnie przez Dąbki. Jest równie ciekawy jak jego odpowiednik, dlatego ta baza noclegowa jest obecnie tak doceniana przez turystów jako centrum ruchu i aktywności fizycznej. Długość takiego toru wynosi aż 104 kilometry, więc widać, że można naprawdę ciekawie spędzić nawet cały dzień z własną rodziną, jeśli tylko znajdzie się na to siłę.

Warto zdecydować się na wizytę na takim przebiegu, aby odpocząć i zrelaksować się. Można w ten sposób doskonale się odprężyć, więc jest to odpowiedni wybór dla osób, które mają jakieś dolegliwości zdrowotne i problemy ze stresem. Na trasie Średniowiecznego Szlaku Zabytków można ujrzeć takie ciekawostki jak: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, zabytki budownictwa wiejskiego i różnego rodzaju grodziska. To ciekawe przeżycie zwłaszcza pod kątem historyczne, dlatego ludzie mogą w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat tego regionu i miasta.

Warto udać się na taką wyprawę w celach turystycznych i poznawczych. Należy jednak pamiętać by zarezerwować odpowiednie noclegi (Meteor) nieco wcześniej. Ten szlak polecany jest przede wszystkim osobom zmotoryzowanym, ale też rowerzystom i piechurom. Polecamy go wypróbować, bo może on dostarczyć wielu ciekawych przeżyć.

Jedna myśl nt. „Szlaki turystyczne w Dąbkach

  1. Właśnie tego typu miejsca najbardziej lubię, nigdzie się nie wybieram bez roweru 🙂

Dodaj komentarz